Wiemy, że każda tkanina która opuszcza nasze progi rozpoczyna wielką przygodę – stworzy z kimś jedyną w swoim rodzaju historię.
Każdy przedmiot, nawet najmniejszy, niesie ze sobą doświadczenia prawdziwych ludzi. Ubrania, tekstylia, meble, zabawki – wszystkie mogą być cennymi pamiątkami, nowym rozdziałem w czyimś życiu albo po prostu częścią codzienności, znanej i lubianej, bezpiecznej.
Wśród opowieści, w których mieliśmy swój skromny udział, mieści się też Historia przez duże „H” – Stowarzyszenie „Ochotniczy Szwadron 3 Pułku Ułanów Śląskich” kultywuje pamięć o kulturze ułańskiej, przenosząc ją w nasze czasy. Przekazując cenną wiedzę i dokładnie opisując historyczne wydarzenia i anegdoty, podtrzymują świadomość o Polskiej Kawalerii dawniej i dziś. Na tym jednak nie koniec – dzięki wkrótce powracającym wydarzeniom można na żywo obejrzeć umundurowanie, musztrę i umiejętności 3 Pułku Ułanów Śląskich.
Zapoznajcie się lepiej ze Stowarzyszeniem:
Tkaniny wykorzystywane przez dzielnych ułanów to sukna – historycznie przeznaczone na odzież, która musiała wykazywać się ponadprzeciętną wytrzymałością i termoizolacją. Dzisiaj produkujemy sukno przy wykorzystaniu nowoczesnych metod, mając na uwadze bezpieczeństwo środowiska naturalnego i cykl życia produktu, ale jego podstawowe właściwości pozostają niezmienne.
Sukno nadaje się zarówno na ułańskie mundury, jak i codzienną, funkcjonalną garderobę. Ale to nie wszystko! Sukna są wykorzystywane także jako tkaniny obiciowe ze względu na ich odporność na ścieranie i efekt eleganckiego wykończenia. Produkujemy również specjalistyczny rodzaj tej tkaniny przeznaczony na stoły bilardowe, stoły do gier karcianych – gdzie precyzja wykonania i wygoda użytkowania to absolutna konieczność i priorytet.
W naszym sklepie można znaleźć szeroki wybór kolorów, gramatur i rodzajów sukna, a więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.
Jeśli chcecie zobaczyć ułańską fantazję w akcji, już w ten weekend (29.05-30.05) rusza III Rajd Konny Szlakiem Bojowym 3 Pułku Ułanów Śląskich!
Udostępnione multimedia wykorzystane za kurtuazyjną zgodą Stowarzyszenia „Ochotniczy Szwadron 3 Pułku Ułanów Śląskich”.