Tkaniny płaszczowe

Pokaż mi, co masz na sobie, a powiem Ci kim jesteś. Płaszcz jest zwieńczeniem stylu, dopełnieniem kreacji. Jego krój jest niezwykle ważny, jednak czymże by był, gdyby tkanina użyta do jego wykonania nie była równie szlachetna, jak i on sam?

Jakość oceniana dotykiem i komfortem noszenia. Dokładnie takie cele przyświecają nam w procesie kreowania tkanin płaszczowych.

Tkaniny płaszczowe RYTEX pochodzą z wełny zgrzebnej oraz z wełny czesankowej, która daje nam wiele możliwości, od gładkiego sukna, aż po melanże i delikatną okrywę włosową. Dzięki procesom uszlachetniającym, płaszcze są wyjątkowo miękkie i dobrze się noszą.

Wybierając tkaniny płaszczowe naszej produkcji masz pewność, że okrycie wierzchnie będzie nie tylko piękną ozdobą, ale także elementem wyróżniającym się jakością, trwałością i nienagannym stylem. Wyróżnia nas maksymalnie wysoka zawartość wełny w tkaninach, przy zachowaniu jej elastyczności, higroskopijności, miękkości i podatności na układanie się.

Zobacz ofertę tkanin płaszczowych

Tkaniny ubraniowe

To, jak się nosimy w pewnym stopniu definiuje nasz styl, podejście do życia czy wartości, którymi na co dzień się kierujemy. Pragniemy budować w społeczeństwie świadomość, że od jakości tkanin, którymi okrywamy nasze ciała zależy nie tylko to, jak wyglądamy, ale również to, jak się czujemy. Dobrze skrojony garnitur, w połączeniu z fantastyczną tkaniną, modelują sylwetkę i dodają animuszu.

Wełniane tkaniny ubraniowe firmy RYTEX znajdują zastosowanie w praktycznie całym przemyśle odzieżowym. Powstają z ich wykorzystaniem codzienne garsonki, marynarki, sutanny, płaszcze, spódnice, spodnie, a także konfekcja dziecięca, która znacząco odznacza się nienaganną jakością i komfortem noszenia.

Dzięki temu, że jesteśmy ich producentem, możemy dać Państwu gwarancję jakości, którą z powodzeniem będą się Państwo mogli pochwalić przy sprzedaży gotowego stroju. Co więcej, dla projektantów wartością dodaną może być fakt, iż mają Państwo możliwość wykroczenia poza schematy, które stosujemy do tej pory. Wasza wyobraźnia jest dla nas szczególnie ważna.

Zobacz ofertę tkanin ubraniowych

Tkaniny ekskluzywne

Tkanina ubiera człowieka dosłownie i w przenośni. Między innymi dlatego zaprojektowaliśmy serię tkanin wełnianych, których jakość sprawia, że wykonana z ich wykorzystaniem odzież jest nie tylko piękna, ale jednocześnie niezwykle wygodna i przyjemna w dotyku. Aby powstała tkanina prawdziwie szlachetna, połączyliśmy naszą wieloletnią tradycję włókienniczą z pasją do tworzenia unikatów.

Tkaniny ekskluzywne firmy RYTEX z powodzeniem można wykorzystać do szycia luksusowych płaszczy, garniturów, marynarek, smokingów, garsonek czy sutann. Co więcej, jeżeli chcą Państwo mieć realny wpływ na splot wyjątkowej tkaniny, która stosowana będzie w pracowni krawieckiej, zapraszamy do projektowania autorskich splotów.

Firma RYTEX od wielu lat pracuje nad kolejnymi projektami, by dostarczać Państwu unikalne tkaniny ekskluzywne. Mają one tym większą wartość, gdyż powstają z uszanowaniem środowiska przyrodniczego, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii oraz odnawialnych źródeł energii.

 

Zobacz ofertę tkanin ekskluzywnych

Tkaniny mundurowe

Ranga i powaga munduru wymaga, by powstał z odpowiedniej tkaniny. Jako strój reprezentacyjny wojska, policji, straży pożarnej, granicznej, więziennej, czy leśnej musi taki być! Nie może zostać wykonany z tkaniny tracącej fason, kolor, czy podatnej na zagniecenia, jeśli ma budzić podziw i respekt. Wszelkie służby znajdą u nas doskonałe gatunkowo, piękne, wytrzymałe tkaniny, w odpowiednim kolorze i odcieniu.

Mamy pełny wybór tkanin mundurowych, w których klient znajdzie właściwy wariant. Może być to mocna gabardyna z przędzy czesankowej o ukośnym splocie, którą cechuje niezwykła wytrzymałość, a posiadająca w składzie niemal połowę naturalnej wełny. Do wyboru jest również sukno o splocie prostym, ale jeszcze większej zawartości wełny, co przekłada się na komfort noszenia i właściwą izolację termiczną. Pamiętając, że płaszcz również jest elementem munduru, oferujemy wybór tkanin, które doskonale się na nie nadają: niezwykle eleganckie a przy tym funkcjonalne, bo impregnowane od wilgoci. Co więcej, mogą mieć w składzie nawet sto procent naturalnej wełny! To naprawdę doskonałe połączenie estetyki, funkcjonalności i elegancji, z której jesteśmy dumni!

Zobacz ofertę tkanin mundurowych

Nasze tkaniny przeznaczone są dla

 • Policji
 • Sił Zbrojnych RP
 • Żandarmerii Wojskowej
 • Służby Ochrony Państwa
 • Straży Granicznej
 • Państwowej Straży Pożarnej
 • Straży Ochrony Kolei
 • Służb Specjalnych – ABW, AW
 • Służby Celno-Skarbowej
 • Służby Więziennej
 • Służb Leśnych
 • Straży Miejskiej
 • Straży Marszałkowskiej
 • Inspekcji Transportu Drogowego

Tkaniny regionalne

Wyjątkowa tradycja zasługuje na piękną oprawę. Właśnie dlatego w naszej ofercie znalazły się tkaniny regionalne, oddające charakter i wyjątkowość danego obszaru. Stroje góralskie zachwycają turystów z całego świata, a powstają właśnie ze specjalnych tkanin wełnianych, o charakterystycznych splotach i bardzo wysokiej gramaturze.

Tkaniny regionalne RYTEX stosowane są do produkcji strojów góralskich, spodni, narzutek, kurtek i płaszczy. Kolorystyka jest zróżnicowana, by we właściwy sposób nadać ton strojom, które mają po prostu zachwycać. Bez względu na to, czy reprezentujesz dużą pracownię krawiecką, czy należysz do Koła Gospodyń Wiejskich, znajdziesz u nas to, czego potrzebujesz.

Wybierając tkaniny regionalne naszej produkcji, stajesz się częścią tradycji polskiego włókiennictwa. Tradycji, która śmiało wkracza w nowoczesność, biorąc z niej to, co pozwala na wytwarzanie pięknych tkanin w zgodzie z naturą. Nie godzimy się na obojętność względem zmian klimatycznych, więc w codziennej pracy czerpiemy energię z odnawialnych źródeł.

Zobacz ofertę tkanin regionalnych

Tkaniny wełniane to niezbędny element strojów ludowych z różnych regionów Polski

 • Kraków
 • Lachy
 • Cieszyn
 • Orawa
 • Łącko
 • Podhale
 • Żywiec
 • Podgórze
 • Kurpie Zielone
 • Łemkowie
 • Rozbark
 • Opoczno
 • Podlasie
 • Mazowsze
 • Łowicz
 • Śląsk
 • Stroje Narodowe
 • Stroje Pasterskie

Tkaniny teatralne

W każdym przedsięwzięciu artystycznym oprawa, kostiumy, dbałość o detale decydują o jego sukcesie i dobrym odbiorze. Czy mówimy o występach zespołów regionalnych, czy spektaklach na scenach największych operetek świata, stroje aktorów i tancerzy są równie ważne co treść! Kostiumolodzy dbający o garderobę artystów muszą połączyć nie tylko estetykę z funkcjonalnością, ale postarać się o trwałość i wytrzymałość strojów. Przecież trwające kilka miesięcy tournée, nieschodzące z afisza przez kilkanaście tygodni spektakle muszą bazować na strojach, które będą się dobrze prezentowały podczas premiery, jak i setnego występu!

Nasze tkaniny mają w swym składzie dużą domieszkę wełny, a niektóre są wykonane z niej w stu procentach. Dobrze układają się na sylwetce, co w kostiumach jest niezwykle ważne, ale również pozwalają skórze oddychać, są odporne na zagniecenia i wilgoć. Ich jakość zapewnia wytrzymałość i trwałość, co jak już wspomnieliśmy, jest niezwykle ważne w kwestii częstych występów.

Oferujemy na życzenia klienta produkcję tkaniny o wybranych parametrach, co w przypadku zespołu, spektaklu i filmu jest doskonałym rozwiązaniem. Nie trzeba poszukiwać materiału, który w dużym stopniu spełni Wasze oczekiwania, bo oferujemy Wam ten, który spełni je w stu procentach!

 

 

Zobacz ofertę tkanin teatralnych

Tkaniny historyczne

Tkaniny historyczne mają swoją niszę i bardzo świadomych klientów. Pasjonaci rekonstrukcji historycznej przykładają bowiem ogromną wagę do stroju, w końcu interesuje ich autentyzm i realia, nie zaś luźna interpretacja faktów. Niezależnie od odtwarzanej epoki, ubierają się, nie przebierają, w elementy garderoby zgodnie z wiedzą źródłową: rycinami, obrazami, wykopaliskami. Dlatego prawdziwym wyzwaniem jest wyszukanie tkanin jak najbardziej zbliżonych, do tych, którymi dysponowano w przeszłości. Wieki temu nie było przecież tkanin sztucznych, w jaskrawych kolorach, chemicznie barwionych. W cenie są zatem te jak najbliższe naturze: o luźnym splocie, niebarwione lub w odcieniach możliwych do uzyskania stosując barwniki roślinne.

Oferujemy tkaniny dla pasjonatów historii, którzy z pietyzmem i dbałością o szczegóły chcą odtworzyć strój z epoki, w której nie było do dyspozycji materiałów sztucznych, czy nawet bawełny. Tkaniny te zainteresują również muzea, które przygotowują ekspozycje różnego typu, a także kostiumologów, na barkach których spoczywa przygotowanie strojów wpisujących się w konkretny okres historii.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, oferujemy im gamę kolorów bardzo naturalnych, lub niebarwiowych, a sukno ma prosty splot, możliwy do uzyskania na ręcznych krosnach. Co więcej: istnieje również opcja zamówienia materiału całkowicie według życzenia klienta, zatem wspólnie możemy uzyskać pożądany efekt.

Z tych samych powodów tkaniny historyczne mogą zainteresować muzea, organizatorów wystaw i kostiumologów. Wszędzie tam, gdzie materiał musi być pozbawiony współczesnych cech, bo powstać ma strój z epoki.

Jeżeli tworzysz rzeczy unikatowe, z pewnością docenisz, że Rytex posiada własne Biuro Inżynierii Tekstylnej, pozwalające na wytworzenie tkaniny wełnianej o dowolnym splocie, by w największym stopniu odzwierciedlić potrzeby Klienta.

 

Zobacz ofertę tkanin historycznych

Naszymi Klientami są

 • grupy rekonstrukcyjne
 • pracownie rekonstrukcji

Tkaniny dla duchowieństwa

Stroje duchownych to wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju element garderoby, ponieważ definiuje człowieka od razu, wysyłając komunikat kim jest, jakie jest jego powołanie, jakie życie wybrał. Zakładając habit czy sutannę, osoby duchowne symbolicznie przyjmują na siebie rolę i obowiązki przewodnika i autorytetu dla innych. I większą część dnia, niektórzy cały czas, spędzają właśnie w tym stroju. Dlatego ważne, by był wykonany z dobrej gatunkowo, zapewniającej komfort i wygodę tkaniny.

Oferujemy wiele tkanin, o różnym splocie i różnej zawartości naturalnej wełny w składzie, ale wspólnej zalecie: jakości, która przekłada się na komfort noszenia, trwałość, wygodę. To konieczne, skoro osoby duchowne są zobowiązane do noszenia strojów przez wiele godzin. Oferta obejmuje tkaniny pozwalające dopasować materiał do pory roku, by nie przegrzewać organizmu w upały, a zadbać o komfort termiczny w chłodniejsze dni. W każdej z tych wersji skóra oddycha, co zapewnia właśnie naturalna wełna. Kolejną cechą naszych tkanin jest odporność na zagniecenia, co również jest ważne w przypadku strojów ceremonialnych.

Dodajmy, że stroje liturgiczne to nie tylko habity i sutanny, ale również stroje ceremonialne charakterystyczne dla niektórych wyznań, jak na przykład zakładane przez duchownych togi.

 

 

Zobacz ofertę tkanin dla duchowieństwa

Naszymi Klientami są

 • księża
 • zakonnicy
 • siostry zakonne
 • kardynałowie
 • arcybiskupi
 • biskupi
 • infułaci
 • kanonicy
 • prałaci

Tkaniny na togi

Powiedzenie mówi, że nie strój zdobi człowieka, ale są zawody, od których wymagamy pewnych standardów. Powaga zawodu sędziego, prokuratora, adwokata, czy radcy prawnego wymaga odpowiedniej oprawy! Toga ma budzić respekt i szacunek, świadczyć o powadze osób reprezentujących wymiar sprawiedliwości. Jej krój, długość, wzór jest określony przepisami prawa, co świadczy o jej randze. Dlatego powinna być uszyta z eleganckiego materiału, odpornego na zagniecenia, nie blaknąca, wytrzymała, by nawet po kilku godzinach na sali sądowej nadal wyglądała schludnie i profesjonalnie.

Wygląd to jedno, ale równie ważna jest również kwestia wygody i komfortu. Materiał musi pozwalać skórze oddychać, by godziny spędzone na sali rozpraw nie doskwierały noszącym togi. Dlatego istotny jest skład tkaniny, a my oferujemy warianty zawierające pomiędzy 45 a 100% naturalnej wełny, co przekłda się na wyjątkową jakość, komfort termiczny, trwałość i elegancję. Gwarantujemy, że nasze tkaniny spełnią oczekiwania w kwestii odporności na mięcie, tu polecamy zwłaszcza elanowełnę tropik, będą dobrze się układać na sylwetce, a przy tym zachowają kształt i fason. To ważne, jeśli nasz zawód i tryb pracy wymaga wielogodzinnego noszenia stroju urzędowego lub ceremonialnego.

Ofertę kierujemy również do środowisk akademickich, bo właśnie tam toga jest elementem garderoby noszonym na szczególne okazje, udzielającym ślubu pracownikom Urzędu Stanu Cywilnego oraz tych grup wyznaniowych, w których jest ona strojem ceremonialnym pastorów.

 

 

Zobacz ofertę tkanin na togi

Naszymi Klientami są

 • sędziowie
 • adwokaci
 • radcy prawni
 • prokuratorzy
 • radcy Prokuratorii Rzeczypospolitej Polskiej
 • wykładowcy i absolwenci

Tkaniny obiciowe

Jak ważną rolę w wystroju wnętrza odgrywają tkaniny, wie każdy projektant czy designer. Tkaniny bowiem odznaczają się fakturą, kolorem, ale przede wszystkim stanowią tło dla naszej codzienności, realnie wpływając na samopoczucie. Tkaniny wełniane można z powodzeniem stosować w domach, biurach, czy w przestrzeni publicznej, by nadać charakter wnętrzom, a przy tym stanowić wartość typowo użytkową.

Tkaniny obiciowe Rytex wykorzystasz do uszlachetniania foteli, krzeseł, łóżek i kanap. Tak lubiany uszak, okryty tkaniną wełnianą będzie ulubionym miejscem wypoczynku, relaksu i komfortu. Jesteśmy przekonani, że jakość zostanie doceniona przez Państwa, gdyż zaufała nam między innymi IKEA, obszywając meble tkaninami Rytex.

Możesz każdego dnia otaczać się tym, co przyroda niesie nam najlepszego. Tkaniny obiciowe firmy RYTEX powstają z wełny dostarczanej w głównej mierze przez polskich hodowców owiec. Ich jakość znana jest i doceniana już na całym świecie, od obić meblowych, po poszycia stołów bilardowych. Poznaj ofertę tkanin i pozwól sobie na prawdziwie szlachetne wykończenie i detale.

Zobacz ofertę tkanin obiciowych

Nasze tkaniny sprawdzają się w

 • meblarstwie
 • tapicerstwie
 • renowacji
 • komunikacji miejskiej
 • teatrach, operach
 • muzealnictwie
 • stołach bilardowych
 • wystroju wnętrz
 • car detailing

Biuro Inżynierii Tekstylnej

Wyobraźnię projektantów połączyliśmy z możliwościami, jakie daje nam współczesna technologia. Tak oto uruchomiliśmy wyjątkowe Biuro Inżynierii Tekstylnej, gdzie plany przekuwane są w niecodzienną rzeczywistość. Gdzie kreacja tkaniny przelewana jest na gotową konstrukcję, by finalnie trafić w ręce najbardziej wymagających Klientów.

Tradycja włókiennicza naszego regionu zobligowała nas do zapoznania się dogłębnie z tematem obróbki wełny. Każdego dnia tworzymy tkaniny, by stanowiły luksusowy akcent otaczającej nas rzeczywistości. Budujemy świadomość oraz potrzebę noszenia się w wełnie, popularyzując jej prozdrowotne właściwości.
W naszym Biurze Inżynierii Tekstylnej możesz opowiedzieć specjaliście o tym, co tworzysz i jakiej tkaniny oczekujesz. Doświadczeni wizjonerzy pomogą Ci przenieść te myśli na krosno. Autorski splot, wyjątkowe barwienie – możesz współtworzyć tradycje właśnie teraz.

Tkaniny na zamówienie – jeżeli w naszej ofercie nie ma tkaniny, której potrzebujesz, skontaktuj się z naszym Biurem Inżynierii Projektowej. Najpewniej jesteśmy w stanie wspólnie ją opracować i wyprodukować.

 

Wyślij wiadomość
Zadzwoń