Żadna firma nie pozostaje samodzielną planetą. Działamy z innymi podmiotami, klientami, w określonym otoczeniu biznesowym. Dziś chcielibyśmy pochwalić się swoją współpracą – oczywiście z najlepszymi!

NCAGE

Natowski Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej NCAGE (NATO Commercial and Government Entity) dla firmy RYTEX Sp. z o.o.!

Nasza firma dołączyła do prestiżowego i elitarnego grona oficjalnych partnerów gospodarczych dla Instytucji Rządowych USA i Państw członkowskich NATO. Obecność w zaszczytnym gronie Polskich partnerów Rządu USA i NATO świadczy o naszej najwyższej wiarygodności jako partnera gospodarczego na arenie globalnej.

Natowski Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej (NCAGE – NATO Commercial and Government Entity) nadawany jest w ramach Systemu Kodyfikacyjnego NATO podmiotom gospodarki narodowej, których działalność gospodarcza związana jest z asortymentem wyrobów obronnych objętych Klasyfikacją Wyrobów Obronnych lub świadczeniem usług na rzecz obronności.
Identyfikują one naszą firmę w Systemie Kodyfikacyjnym NATO i umożliwiają dostarczanie rozwiązań na potrzeby Sił Zbrojnych RP oraz wojsk państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.
Dołożymy wszelkich starań, aby nie zawieść zaufania jakim nas obdarzono.

BCC

BCC to prestiżowy klub biznesu dla przedsiębiorców i największa w kraju ustawowa organizacja indywidualnych pracodawców. Członkowie Klubu – w tym i Rytex Sp. z o.o. – zatrudniają ponad 400 tys. pracowników, przychody firm to ponad 200 miliardów złotych, a siedziby rozlokowane są w blisko 250 miastach. BCC jako klub przedsiębiorców prowadzi aktywny lobbing gospodarczy na rzecz obrony interesów polskich przedsiębiorców, rozwoju gospodarki wolnorynkowej, tworzenia dobrego prawa. Z członkami naszego klubu biznesu konsultowali się dotychczas wszyscy prezydenci i szefowie rządu RP. Eksperci BCC współtworzą i opiniują ustawy gospodarcze, uczestniczą w pracach komisji parlamentarnych, przekonują do swoich rozwiązań ministrów i posłów. Dobrze być w takim gronie!

 

 

PIOT

Należymy do Związku Pracodawców Przemysłu Odzieżowego i Tekstylnego. Jego – a także naszym – celem jest podejmowanie działań promujących polski przemysł mody, wzmacniających potencjał produkcyjny branży i wyznaczanie kierunków rozwoju, aby można mówić o konsolidacji sektora i skutecznym reprezentowaniu jego interesów.

PIOT reprezentuje interesy przedsiębiorców sektora odzieżowo-tekstylnego wobec organów państwowych i samorządowych oraz organizacji krajowych i zagranicznych, uczestniczy w pracach instytucji doradczych i zespołów tworzących wieloletnie strategie rozwoju gospodarczego, opiniuje projekty aktów prawnych, przedstawia propozycje zmian legislacyjnych, przygotowuje specjalistyczne publikacje branżowe i nawiązuje współpracę z partnerami zagranicznymi rozwijając rynki zbytu dla polskich przedsiębiorców.

Chroni interesy polskich przedsiębiorców i tworzy sieć powiązań kooperacyjnych pomiędzy przedsiębiorstwami oraz przedsiębiorstwami i jednostkami naukowo-badawczymi w celu wdrażania nowych technik i technologii służących podniesieniu innowacyjności sektora – bo czerpać trzeba z najlepszych wzorców!

 

 

Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Misją agencji jest zwiększenie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do kraju oraz zasięgu i dynamiki umiędzynarodowienia polskich przedsiębiorstw. Działają zarówno w Polsce, jak i poprzez Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH).

Oferują dostęp do kompleksowej informacji dotyczącej otoczenia gospodarczo-prawnego projektów biznesowych. Zapewniają dostęp do instrumentów finansowych, w tym ubezpieczeń oferowanych przez instytucje zrzeszone w Grupie Polskiego Funduszu Rozwoju.

KSSE

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Oferuje tereny inwestycyjne, działki i biurowce, świadczy również dodatkowe usługi wspierające podmioty działające w strefie oraz jej otoczeniu, jak np. obsługa konsultingowa, prowadzenie bazy potencjalnych usługodawców na rzecz realizacji inwestycji w KSSE; działania w zakresie wspierania kooperacji w regionie czy doradztwo personalne oraz szkolenia kadr.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa 540 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 44 mld złotych i stworzyły prawie 90.000 miejsc pracy!

 

Beskidzka Izba Gospodarcza

Beskidzka Izba Gospodarcza (wcześniej: Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej) od 1990 roku, aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym regionu, w budowaniu jego wizerunku i odradzaniu się tradycji samorządu gospodarczego, sięgającego na Podbeskidziu początku XIX wieku. Związek Przemysłowców Bielska-Białej i okolic założony w 1809 roku, czy Izba Przemysłowo-Handlowa w Bielsku-Białej, datująca swoją obecność od pierwszych lat XX wieku, są wymownym dowodem rozwijanej od dziesięcioleci polityki gospodarczej miasta i regionu, dzisiaj powszechnie docenianej. Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości i stymulowanie jej rozwoju, niezmiennie od 25 lat stanowi punkt wyjścia dla wszelkich inicjatyw podejmowanych przez Izbę. A my jesteśmy dumni, będąc jej częścią!

 

 

Fundusz Górnośląski SA

Fundusz Górnośląski SA jest najistotniejszym w województwie śląskim podmiotem kreującym i udostępniającym nowoczesne instrumenty finansowe wspierające rozwój sektora publicznego, prywatnego i obywatelskiego. Wspierają śląskie firmy poprzez pożyczki na rozwój oraz poprzez projekty miękkie nastawione na internacjonalizację biznesu. Misją i hasłem przewodnim Funduszu jest „Pomagamy przedsiębiorczym!”

Wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego Fundusz zorganizował misję gospodarczą do USA w 1-8 czerwca 2022 r, w której mieliśmy przyjemność wziąć udział.  W ramach misji mieliśmy okazję nawiązać nowe kontakty biznesowe z przedsiębiorcami ze Stanów Zjednoczonych i pogłębić swoją wiedzę o rynku amerykańskim.

Misja organizowana była w ramach projektu „Promocja gospodarcza regionu oraz działania związane z tworzeniem przyjaznych warunków do inwestowania i eksportowania” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego), oś priorytetowa: III. Konkurencyjność MŚP, działanie: 3.5 Umiędzynarodowienie gospodarki regionu, poddziałanie: 3.5.1. Promocja gospodarcza regionu.