Pranie koców wełnianych

Nasze koce tkane są w Polsce z wysokiej jakości ekologicznych włókien z owczej wełny. Tworzą je mistrzowie tkactwa w zakładzie rzemieślniczym, który od pokoleń specjalizuje się w tej profesji. Taki koc to wspaniały, naturalny produkt o niezwykłych właściwościach. Zapewni Wam komfort i będzie pięknym dodatkiem do aranżacji każdego wnętrza.

Nie jest żadną tajemnicą, że w większości przypadków –  naturalny równa się najlepszy – i ta zasada doskonale sprawdza się jeśli mówimy o tekstyliach. Prawdziwa naturalna wełna potrafi spełnić oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających!

Wełniane koce charakteryzują się wysoką wytrzymałością, musimy jednak pamiętać, że ich stan w dużej mierze będzie zależał od tego w jaki sposób będziemy o niego dbać. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że przez długie lata będziemy mogli cieszyć się naszym wełnianym towarzyszem!

  1. WIETRZENIE

    Wełna jako naturalne włókno posiada coś w rodzaju zdolności do samooczyszczania się, w związku z czym nie przyjmuje na siebie brudu czy kurzu. Nie ma więc potrzeby częstego prania wełnianych wyrobów. Bardzo ważne jest jednak regularne wietrzenie, które odświeża i regeneruje włókna.

  2. PRANIE

    Jeśli musimy już koniecznie wyczyścić nasz wełniany koc, wtedy najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie czyszczenie chemiczne na sucho. Możliwe jest również pranie wodne, najlepiej ręczne lub w pralce na specjalnym delikatnym programie do prania wełny, przy zalecanej temperaturze max. 30°C. Należy przy tym pamiętać by używać tylko i wyłącznie preparatów przeznaczonych do pielęgnacji wełny, najlepiej z dodatkiem lanoliny, która jest naturalnym woskiem zwierzęcym otrzymywanym podczas czyszczenia wełny owczej.

  3. SUSZENIE

    Kolejną ważną rzeczą jest właściwe suszenie koca na płasko, w pozycji rozłożonej, a dodatkowo możemy delikatnie dociskać go ręcznikiem, żeby lepiej go osuszyć. Wełnianych pledów nie powinno się wykręcać ani wieszać w pozycji pionowej, ponieważ mokre włókna są zdecydowanie bardziej podatne na rozciąganie.