Dziś chcielibyśmy opowiedzieć Wam więcej o naszych wełnianych kocach. Dlaczego?
Ponieważ to wyjątkowy produkt, wykonany z wyjątkowego materiału, a kto raz go pozna – z pewnością doceni jego zalety i zostanie z nim na długie lata!

Wyobraźcie sobie, że na zewnątrz jest szaro, buro i ponuro, albo zimno tak, że nosa z domu wystawić nie mamy ochoty. Wełniany koc będzie najlepszym towarzyszem domowej przygody z książką i ciepłą herbatą. A jeśli drzemie w Was dusza trapera – docenicie jego właściwości termoizolacyjne i higroskopijne, a także niebywałą trwałość.

A teraz – do brzegu 🙂

Trochę faktów

Trochę faktów o kocach wełnianych, o których pewnie nie wiecie, a które decydują o ich wyjątkowości.

Tradycja włókiennicza naszego regionu zobligowała nas do zapoznania się dogłębnie z tematem obróbki wełny. Każdego dnia tworzymy tkaniny, by stanowiły luksusowy akcent otaczającej nas rzeczywistości. Staramy się budować świadomość, popularyzując jej prozdrowotne właściwości.
Autorski splot, wyjątkowe barwienie – to właśnie koce wełniane od Rytex!

Koce tkane są w Polsce z wysokiej jakości ekologicznych włókien z owczej wełny merynosów. Tworzą je mistrzowie tkactwa w zakładzie rzemieślniczym, który od pokoleń specjalizuje się w tej profesji. Taki koc to wspaniały, naturalny produkt o niezwykłych właściwościach. Zapewni Wam komfort i będzie pięknym dodatkiem do aranżacji każdego wnętrza.

Wełna z owiec narażonych na skrajne temperatury przez lata nabrała wyjątkowych właściwości:

  1. w naturalny sposób reguluje temperaturę, zapewniając ciepło w zimie i przyjemny chłód w lecie,
  2. oddycha i odprowadza wilgoć na zewnątrz, a sama pozostaje sucha,
  3. nie wchłania zapachów,
  4. jest antyalergiczna i antybakteryjna,
  5. ma właściwości lecznicze,
  6. jest materiałem odnawialnym.

Ponadto, koce produkty spełniające najwyższej jakości standardy rynkowe. Produkcja jest w stu procentach polska. W całym procesie wykorzystujemy tkaniny biodegradowalne i tkaniny ekologiczne. Udowodniono także, że wysokiej jakości naturalna wełna wspiera walkę z bólami stawów, kręgosłupa, czy dolegliwościami reumatycznymi.

W produkcji nie korzystamy z toksycznych barwników chemicznych, dzięki czemu nasze koce są w pełni naturalne i zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Do przędzenia, tkania i wykończenia koców wykorzystujemy energię elektryczną pochodzącą z paneli fotowoltaicznych – minimalizujemy w ten sposób ślad węglowy.

Pielęgnacja

Nie jest żadną tajemnicą, że w większości przypadków –  naturalny równa się najlepszy – i ta zasada doskonale sprawdza się jeśli mówimy o tekstyliach. Prawdziwa naturalna wełna potrafi spełnić oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających!

Wełniane koce charakteryzują się wysoką wytrzymałością, musimy jednak pamiętać, że ich stan w dużej mierze będzie zależał od tego w jaki sposób będziemy o niego dbać. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że przez długie lata będziemy mogli cieszyć się naszym wełnianym towarzyszem!

Wełna jako naturalne włókno posiada coś w rodzaju zdolności do samooczyszczania się, w związku z czym nie przyjmuje na siebie brudu czy kurzu. Nie ma więc potrzeby częstego prania wełnianych wyrobów. Bardzo ważne jest jednak regularne wietrzenie, które odświeża i regeneruje włókna.

Jeśli musimy już koniecznie wyczyścić nasz wełniany koc, wtedy najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie czyszczenie chemiczne na sucho. Możliwe jest również pranie wodne, najlepiej ręczne lub w pralce na specjalnym delikatnym programie do prania wełny, przy zalecanej temperaturze max. 30°C. Należy przy tym pamiętać by używać tylko i wyłącznie preparatów przeznaczonych do pielęgnacji wełny, najlepiej z dodatkiem lanoliny, która jest naturalnym woskiem zwierzęcym otrzymywanym podczas czyszczenia wełny owczej.

Kolejną ważną rzeczą jest właściwe suszenie koca na płasko, w pozycji rozłożonej, a dodatkowo możemy delikatnie dociskać go ręcznikiem, żeby lepiej go osuszyć. Wełnianych pledów nie powinno się wykręcać ani wieszać w pozycji pionowej, ponieważ mokre włókna są zdecydowanie bardziej podatne na rozciąganie.

 

Skoro wiecie już wszystko – zapraszamy do zakupu! Tym bardziej, że ciągle trwa mikołajkowa promocja, dzięki której uzyskacie 10% rabatu! Otulcie się komfortem 😉