Właściwości prozdrowotne wełny

Właściwości prozdrowotne wełny są znane ludzkości od dawna.

Nasi przodkowie wykorzystywali runo owiec, czyli zwartą masę owczej sierści, którą otrzymywali podczas strzyżenia, w leczeniu schorzeń i do uśmierzania bólu.
Ale czy wiesz, że wybór owczej wełny i innych naturalnych włókien może być również skutecznym sposobem na uzyskanie lepszej skóry?

O tym wszystkim dowiesz się w tym artykule.

 

Dla zdrowia

Jak wiadomo, wełna posiada znakomite właściwości termoaktywne i bardzo dobrze izoluje ciepło i utrzymuje temperaturę ciała. Dlatego właśnie znalazła swoje zastosowanie w fizjoterapii. Osobom, które cierpią na choroby reumatyczne, problemy z krążeniem, tkanką mięśniową oraz choroby skórne, wełna pomaga przedłużyć efekt cieplny, który jest wywołany podczas zabiegów, a tym samym przynieść ulgę. Ogrzewając odpowiednie miejsca wełna łagodzi ból.

W przypadku problemów z krążenie tkanina z wełny potrafi ogrzać nie tylko zimne kończyny, ale również delikatnie masuje ciało, poprawiając krążenie.

Włókno wełniane jest higroskopijne i ma właściwości zatrzymywania wody i jej odparowania. Cecha ta poprawia komfort użytkowania. Tkanina wełniana nie wchłania potu, ale potrafi wydalić go na zewnątrz. Tym samym tkanina pozostaje sucha i nie rozwijają się w niej bakterie, roztocza i pleśń.

Włókna wełniane pokazują wielorakość swej budowy – rdzeń pokryty jest na całej swojej powierzchni łuseczkami keratynowymi. Ich zakleszczenie w trakcie obróbki wzmacnia tkaninę, a sąsiadujące włókna wykazują w trakcie użytkowania jonizację. Poza izolacją termiczną stanowi ona jeden z głównych czynników, pozytywnie wpływających na zdrowie osoby noszącej.

 

Dla skóry i młodego wyglądu

Naukowcy, którzy zajmują się badaniami i rozwojem przemysłu tekstylnego, przeprowadzili również testy na grupie osób w wieku od 25 do 63 lat, którzy przez cztery tygodnie nosili koszulki z wełny z domieszką innego sztucznego materiału w górnej części pleców. Naukowcy regularnie testowali stan skóry w warunkach laboratoryjnych według różnych parametrów zdrowotnych, takich jak odpowiednie nawilżenie i brak stanów zapalnych.

W ten sposób badacze odkryli, że naturalna tkanina, w odróżnieniu od sztucznych materiałów nie wywołuje stanów zapalnych, zaczerwienień i utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia skóry.

 

Czy to Twój świadomy wybór?

Chociaż te badania miały na celu uzmysłowienie konsumentom, jak szkodliwe są ubrania z nienaturalnych materiałów, większość z nas bierze pod uwagę wiele różnych czynników, zanim kupi towar.

Analogicznie, dobrze wiemy, jak szkodliwe dla zdrowia są fastfoody oraz sztuczne składniki, ale pomimo tego nie potrafimy jednak sobie odmówić, dopóki organizm nie daje jasnych sygnałów.

Powinniśmy wiedzieć, co jest groźne i dokonywać świadomych wyborów. Dotyczy to również tego, co nosimy na co dzień, co ma wpływ na nasze samopoczucie i zdrowy wygląd.

Jeżeli nie czytasz metki przez zakupem ubrania, to zacznij to robić. Producenci bardzo często sami umieszczają informacje, jakie szkodliwe skutki może wywołać dany produkt. Pamiętaj, że Twoje zdrowie jest w Twoich rękach. Ty decydujesz, co jest dla Ciebie jest ważne.

Jeżeli zmagasz się reumatyzmem, problemami z układem krążenia lub chorobami skórnymi, tkanina wełniana pomoże Ci nie tylko załagodzić ból, ale również pomoże w przywróceniu zdrowych procesów w organizmie.

W naszej ofercie mamy koce wełniane, często zamawiane nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci.

Sprawdź naszą ofertę i zobacz tkaniny, które możemy Ci zaoferować, lub stwórz z nami własną tkaninę dla wymarzonych projektów.

Skontaktuj się z nami, tel. 33 499 59 52