Dobry sen jest bardzo ważny dla naszego organizmu. Chociaż czasami odkładamy go na później, nie dbamy o jego regularność, ma on kluczową rolę dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

Dobry sen w nocy zwiększa naszą odporność, optymalizuje pamięć i funkcje poznawcze. Jest również bardzo ważny w radzeniu sobie z emocjami.

Niemowlęta śpią lepiej

Spanie na podkładach wykonanych z wełny pomaga dziecku spać spokojniej. Tkanina ta ma właściwości termiczne i zmniejsza stres u śpiących niemowląt.

Zdrowy sen dziecka to nie tylko zdrowie psychiczne…mamy. Badania wykazały, że noworodki śpiące na wełnianych podkładach rzadziej budzą się i płaczą podczas snu w stosunku do tych, śpiących na podkładach wykonanych z bawełny.

Organizm niemowlaka nie potrafi jeszcze regulować skutecznie temperatury ciała, przez co szybko traci ciepło.

Jeżeli ubieramy dziecko w bawełnianą piżamkę i okrywamy syntetycznymi kocykami, to dziecko, które poci się podczas snu, może często się wybudzać z powodu dyskomfortu i lepkiego zimnego materiału przylegającego do ciała. Dodatkowo, kiedy dziecku jest zbyt gorąco, śpi ono niespokojnie i może machając rączkami i nóżkami, odkrywać się, co prowadzi do wychłodzenia małego organizmu.

Wełna owcza jest idealną odpowiedzią na powyższe problemy. Zapewnia równomierną temperaturę ciała i bezpieczny sen przez całą noc.

Spokojny sen sprzyja zdrowemu rozwojowi dziecka, ponieważ hormon wzrostu jest wydzielany podczas trzeciej i czwartej fazy snu. Dlatego właśnie podkłady oraz koce dla dzieci wykonane z wełny są zalecane przez specjalistów.

Dorośli lepiej śpią

Używanie wełnianej pościeli i podkładów poprawia również jakość snu u dorosłych. Wełna ma korzystne właściwości, dla organizmu podczas wypoczynku. Ponieważ zdolność do regulacji temperatury ciała obniża się wraz z wiekiem, wełna jest szczególnie zalecana dla osób starszych. Zapewnia ona doskonałą izolację termiczną, dużo lepiej odprowadza wilgoć w porównaniu z innymi rodzajami włókien, dzięki czemu śpiąc odczuwamy większy komfort.

Koce wełniane

Koce wełniane charakteryzują się lepszą izolacją termiczną i odprowadzaniem wilgoci w porównaniu do koców wykonanych z innych tkanin. Włókna wełny pokrywa lanolina – naturalny tłuszcz owiec. Dzięki niej kurz oraz roztocza nie gromadzą się na powierzchni koca. Dlatego właśnie koce wykonane z wełny są też odpowiednie dla alergików.

Tkanina wełniana sprzyja mniejszej utracie ciepła, dzięki czemu ogrzewa bolące miejsca i pozytywnie wpływa na krążenie krwi w ciele człowieka.

Dlatego właśnie powyższe właściwości gwarantują „sen regenerujący”.

Koc wełniany jest idealny na każdą porę roku. Zimą zapewni nam ciepło, latem natomiast będzie sprzyjać utrzymywaniu optymalnej temperatury ciała.

Chcesz wypróbować takie rozwiązanie? Mamy dla Ciebie kilka propozycji w naszej ofercie. Sprawdź.

 

Jeżeli chcesz zamówić koc wełniany i spać spokojnie, zapraszamy do zakupów na naszej stronie.

 

Możesz również zadzwonić do naszego konsultanta, tel. 33 499 59 52.