Siostry zakonne są dla nas szczególnie ważnymi Klientkami. Nasi przedstawiciele nawiązują relacje głównie po to, by tworzyć tkaniny spełniające oczekiwania osób, dla których będą przeznaczone. W przypadku tkanin sakralnych postawiliśmy na lekki tropik oraz wyjątkową trwałą gabardynę.

Tropik jest delikatną tkaniną wełnianą, odznaczającą się wysoką higroskopijnością. Połączyliśmy tradycyjną technologię włókienniczą z nowoczesną metodą wytwarzania tkanin reagujących na otoczenie zewnętrzne, czy ciepłotę ciała. Odzież codzienna powinna współgrać z organizmem, dbając o komfort termiczny bez względu na okoliczności. Chłodniej latem, cieplej zimą, ale przede wszystkim komfortowo. Zdrowie skóry też jest istotne, a jednak często o tym zapominamy. Syntetyki są tanie, jednak powodują nadmierne pocenie, a w konsekwencji podrażnienia i infekcje, zwłaszcza gdy jesteśmy alergikami, czy cierpimy na AZS – atopowe zapalenie skóry.
Dlatego właśnie siostrom zakonnym polecamy bliskie naturze tkaniny wełniane, gwarantujące komfort termiczny podczas codziennych obowiązków. Tkaniny Rytex są uwielbiane przez Klientów, dla których natura jest ważnym elementem życia codziennego.

Czy tkanina na habit ma szczególne właściwości?
Jest elementem odzieży, który jest blisko ciała, powinna być zatem przyjazna Twojej skórze, współgrać z nią i wspierać funkcje ochronne. Tak, ubranie ma wpływ na to, jak się czujesz i czy jesteś zdrowa/zdrowy!
Zwłaszcza w przypadku nadwrażliwości. Naruszanie bariery ochronnej poprzez sztuczne włókna powoduje, że organizm automatycznie musi się bronić. Ale czy musi? Skoro masz na to wpływ?

Tradycja produkcji tkanin wełnianych ewoluowała na przełomie lat. My sami trudnimy się tym fachem od ponad 100 lat. Uważnie obserwujemy trendy i nowości, by czerpać z nich to, co najlepsze i korzystne przede wszystkim z szacunkiem dla otaczającej nas przyrody. Jesteśmy świadomi, że jako duże przedsiębiorstwo możemy wywierać ogromny wpływ i chcemy, aby był on jedynie pozytywny. Udaje nam się osiągać ten cel między innymi przez własne źródło zielonej energii elektrycznej, czy prywatną oczyszczalnię wstępna, która neutralizuje szkodliwy wpływ chemikaliów na środowisko wodne.

Zapraszamy do kontaktu 🙂